Wykadrowane 365 lub Wykadrowany Dziennik - jaką miał początkowo nosić nazwę - to projekt zakładający codzienne robienie zdjęć. Każdego dnia w roku konieczne jest zrobienie przynajmniej jednego zdjęcia. Ważne jest to, że nie można zrobić zdjęcia na zapas. Zdjęcie musi być wykonane w danym dniu i nie ważne czy człowiek jest zdrowy czy chory, czy świeci słońce czy pada deszcz. Finalnie po roku ma być 365 dni w galerii. Niestety nie zaczynam tego projektu od 1 stycznia, ale codziennie zdjęcia będą. A skąd pomysł na taki projekt? Pomysł ten zrodził się ot tak, sam nie wiem jak i dlaczego. Pewnego pięknego dnia w piątek wracałem z pracy. Na dworcu w Legionowie stał zepsuty parowóz. Aparatu nie miałem, ale na szczęście zawsze jest huawei, więc zrobiłem kilka zdjęć. Wtedy też pomyślałem, ze fajnie byłoby tak dokumentować co się dzieje a potem przerodziło się to w pomysł prowadzenia fotograficznego dziennika. W domu wchodząc na internet okazało się, że niestety nie jest to nowość, że jest projekt 365. Tym samym nieświadomie wymyśliłem istniejący już projekt.

Po projekcie Wykadrowane 365 przyszedł czas na nowy projekt Wykadrowany Blog. Tamten zakłada codzienne robienie zdjęć i ich publikowanie. Wykadrowany Blog to będą zdjęcia wybierane z moich kilkuletnich zbiorów.


Kolejny po Wykadrowane 365 i Wykadrowany Blog projekt wchodzący w skład strony Wykadrowany Świat. Projekt 365 zakłada codzienne robienie zdjęć. Połowa zdjęć prawdopodobnie będzie robiona w Legionowie. Wpadłem zatem na pomysł, żeby stworzyć projekt, w którym będę dokumentował moje miasto. Miejsca i zabytki; życie codzienne; szczegóły, na które nie zawsze zwraca się uwagę.